четвер, 2 липня 2015 р.

Воронина Леся

Воронина Леся
Письменниця, журналістка, перекладачка. Народилася в Києві. Навчаючись у школі, зацікавилася українським фольклором, співала у хорі «Гомін», а також захопилася східними двобоями та йогою.

1972 р. вступила на заочне відділення філологічного факультету Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчила 1979 р. За роки навчання встигла попрацювати кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, електромонтером на деревообробному комбінаті, екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово та на багатьох інших роботах.
Мандрувала Україною (автостопом) та Польщею (на байдарках).
1987–1991 рр. – редактор відділу літератури та мистецтва журналу «Україна». З 1991 року працювала у дитячому журналі «Соняшник» (з 1992 до 2006 — головний редактор часопису). Нині – автор та ведуча програм на Радіо Культура. Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей.
Літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич. Перекладає з польської мови (твори Станіслава Лема, Славоміра Мрожека, Анни Ковальської, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової та ін.)
Відзнаки:
* Лауреат Всеукраїнської акції «Книжка року» (2004);
* Лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п'єс «Коронація слова» (2005);
* Лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал» (2006);
* Лауреат конкурсу «Книжка року Бі-бі-сі» (2008);
* Перша премія УІ Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва» за книжку «Сни Ганса-Християна» (2009);
* Перша премія Національного конкурсу «Краща книга України 2009», за книжку «Сни Ганса-Християна»

Твори:
  • «Суперагент 000» (1996)
  • «Суперагент 000. Нові пригоди» (2000)
  • «Таємниця смарагдового дракона» (2001)
  • «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» (2004)
  • «Таємниця пурпурової планети» (2005)
  • «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку №9» (2006)
«До літератури – і до дитячої, і до дорослої – ставлюсь дуже добре. Вважаю, що це найгеніальніший винахід людства. Часом мені здається, що світ був би набагато жорстокіший і примітивніший, якби не було книжок. А пишу тому, що вірю – після того, як дитина прочитає мою книжку, їй схочеться зробити щось добре й гарне, і, може, вона навчиться примруженим оком дивитися на себе й на навколишній світ, адже сміх дуже допомагає жити! Взагалі, на мою думку, основне завдання літератури – робити людей кращими. Звичайно, якщо це література справжня, а не фальшива».
        Світ, у якому ти живеш, незвичайний! Озирнись навколо – скрізь і всюди сновигають кумедні чарівні істоти. У воді з бульбашками мешкає зеленкуватий опецькуватий водяник на ім’я Хлюсь.А білі жаби – насправді прибульці з іншої планети, які сплять головою донизу, щоб зберегти вічну молодість. Чи варто згадувати про домашніх улюбленців, адже вони здаються такими звичайними. Але й серед них зустрічаються коти-вегетеріанці, папуги-феномени, та інші кмітливі звірятка. На власні очі їх бачила і зобразила талановита художниця Катерина Штанко.
Придивись уважніше, може й до тебе зі сторінок цієї книги посміхнеться хтось кумедний.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.) 

Ви вірите в те, що манна каша може робити дива? Мабуть ні!
А от дівчинка Олянка переконалась у цьому, познайомившись із кумедним чоловічком на ім'я Буцик, який полюбляє Чарівну Страву. Він і його родичі можуть оживляти іграшки, літати, перетворюватися на…
Та Ви самі дізнаєтеся про все це, прочитавши нову книгу.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.)  

За матеріалами видавництва ГРАНІ-Т

Мовчун Леся

Мовчун Леся Леся Вікторівна Мовчун народилася 26 серпня 1969 р. у м. Києві. У 1987 р. закінчила Київський державний педагогічний інститут, у 2000 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Українська мова». Постійний автор рубрики «Наш скарб – рідна мова» (журнал «Барвінок»), у 2004 – 2008 р. – автор і ведуча передачі «Цікаве мовознавство» (Національна радіокомпанія України, 1 канал), у 2007 – 2008 р. – була заступником головного редактора журналу для підлітків «Пригоди».
Має понад 100 публікацій у журналах для дітей „Малятко”, „Барвінок”, „Соняшник”, „Перець”, „Пізнайко”, „Стежка”, „Однокласник”, „Веселка” та ін., а також 8 книжок для дітей «Неслухняні яблучка» (1997), «Чепуриться черепаха» (1999), «Для чемних ведмежат», (1999), «Кактусове королівство» (2007), «Ви такого ще не чули?» (2008), «Мовна лікарня. Пригоди Лєрки Севрючки і цікаві завдання з культури мови» (2009), «Усе підростає» (2010), «Арфа для павучка» (2011) та 2 збірок поезії «Боса троянда» (1993) та «Відцвітають птахи» (2005).

Малик Галина

Малик Галина Народилася 12 серпня 1951 року у м. Бердянську Запорізької області. 1964 року сім´я переїхала в селище Середнє на Ужгородщині.
Писати майбутня письменниця почала ще зі шкільного віку. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала писати для своєї доньки. Член Національної спілки письменників України з 1991 р. Заступник голови Асоціації творчих жінок Закарпаття «Нова форма», з 2005 р. - голова оргкомітету щорічної книжкової виставки-ярмарку «Ужгородський книжковий Миколай». Укладач кількох антологій закарпатської літератури ХХ ст. (зокрема, поезії та літератури для дітей). Г.М. Малик - член Національної спілки письменників України з 1991 року.
Відзнаки:
Лауреат премії журналу «Перець» за кращі вірші для дітей за 1987 р.
Лауреат премії ім. Олександра Копиленка (1988) обласного конкурсу «Від Кирила та Мефодія - до наших днів» у номінації «Література для дітей» (2000)
Перша премія Міжнародної книжкової ярмарки у Києві «Книжковий сад» у номінації «Світ дитини» за книжку «Злочинці з паралельного світу» (2002)
Премія книжкової виставки «Ужгородський книжковий Миколай» у номінації «Найрезонансніший автор року» (2002)
Лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (2003)
Спеціальний диплом Міжнародної книжкової ярмарки у Києві «Книжковий сад» за книжку «Злочинці з паралельного світу-2» (2004)

  

Зірка Мензатюк

Мензатюк Зірка
 Зірка Мензатюк (1954, Київ) закінчила факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працювала журналістом. Член Національної Спілки письменників України (з 1995 р). З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника». З 2004 року автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Її твори публікувалися у США, Словаччині і Польщі.
Відзнаки:
Лауреат міжнародного літературного конкурсу у США та літературної премії імені Наталі Забіли.
Книжка «Казочки-куцохвостики» здобула титул «Книжка року 2006» у номінації «Дитяче свято» і 3-тю премію київського ярмарку «Книжковий світ-2006» в номінації «Краща дитяча книга».