середа, 7 січня 2015 р.

Історія рукавичок

                               

Мабуть, немає людини, яка б не носила таку просту й необхідну річ, як рукавички. Та, одягаючи їх, ніхто не замислюється над їхнім славним минулим.

Навряд чи хтось із учених може назвати точну дату народження рукавичок. Деякі народи ще на початку нашого століття зігрівали руки лише за допомогою довгих рукавів. Інші почали користуватися рукавичками багато століть тому.
В античній Греції варто було комусь одягнути рукавички, як його починали зневажати, називали слабким і зманіженим.
А давні римляни, навпаки, дуже полюбляли рукавички, в них ставали до праці, в них сідали за стіл. У ті часи ще не винайшли виделок і серветок, тож всілякі страви зі столу брали руками в спеціальних рукавичках. Римські модниці натягали на ноги схожі на шкарпетки рукавички з окремим місцем для кожного пальця. Це була дуже вишукана деталь туалету шляхетних дам, і існували навіть спеціальні правила, які розповідали, коли саме одягати і як правильно носити ті рукавички для ніг.
У часи середньовіччя існував справжній культ рукавички. Королі, єпископи і вельможі носили особливі рукавички. Суддя міг судити людей лише в рукавичках. Лицарі, викликаючи один одного на двобій, кидали до ніг рукавичку. Рукавички, що їх красуні дарували своїм обранцям, неодмінно пахтіли парфумами.
Рукавички зберігали в красивих скриньках, їх вишивали шовком, сріблом та золотом, прикрашали коштовним камінням. Поети оспівували їх у своїх поемах, художники зображали людей лише в рукавичках.
А Леонардо да Вінчі навіть вигадав і описав у своєму таємному науковому манускрипті рукавички-ласти для плавання в морі.
Та головне призначення рукавички — зігрівати наші руки від морозу. Тож радимо вам з повагою ставитися до такої древньої й поважної частини одягу і ніколи не забувати їх, виходячи взимку на вулицю.
Автор: Леся Москаленко

Немає коментарів:

Дописати коментар